PKP bilet miesięczny

PKP - informacje o sytuacji na PKP - nowe rozkłady, remonty dworców - wszystko o PKP co chciałbyś wiedzieć - PKP Bilet Miesięczny


 • Kłótnia trzech kolejowych spółek
  Od przyszłego roku ceny biletów kolejowych mogą skoczyć w górę nawet o 10 procent. Wszystko przez to, że spółki kolejowe spierają się o wysokość cen wynajmu lokomotyw. Jeśli te ceny wzrosną, to kolej - odbijając sobie straty - zajrzy do kieszeni podróżnych - tłumaczy DZIENNIK.
 • Wielkie zmiany w PKP
  Konkurencja na kolei to rzecz dobra. Widać to po przyszłorocznych zmianach. Najpierw Intercity chce obniżyć cenę biletów, a teraz do wojny cenowej przyłączają się Przewozy Regionalne. Będą tańsze bilety, do tego karty lojalnościowe. Z torów znikną też pociągi osobowe. Zastąpią je składy REGIO.
 • Wyleciał za zamieszanie z rozkłądem. Wraca na cieplutką posadę
  Oto cała prawda o PKP. Najpierw ze spółki wylatuje, za zamieszanie z rozkładem jazdy jej szef. Mija jednak kilka miesięcy, a człowiek ten znów znalazł zatrudnienie w PKP. Tym razem w radzie nadzorczej jednej ze spółek.
 • Tory kolejowe
  Kiedy padł pomysł zbudowania przystanku we Włoszczowie, Przemysław Gosiewski, który mocno popierał ten plan, był odsądzany od czci i wiary. Dzisiaj okazuje się, że nieżyjący już polityk PiS miał rację. Liczba pasażerów we Włoszczowie stale rośnie, a kolejarze chcą budować kolejny przystanek na Centralnej Magistrali Kolejowej.
 • Wagony kolejowe
  Z Włoszczowy od 2006 roku śmiała się cała Polska. Budowa peronu wzbudzała kontrowersje z powodu zaangażowania się w sprawę wicepremiera Przemysława Gosiewskiego z PiS. Stacja jednak okazała się potrzebna. Mało tego - na Centralnej Magistrali Kolejowej PKP zbudują nowy przystanek. W Opocznie.
 •  Pluskwy w PKP
  "Na początku zauważyłem, że coś po mnie chodzi, po zapaleniu światła zobaczyłem, że w koło siedzeń i zagłówka roi się od pluskiew!"- alarmuje nasz czytelnik. Insekty zaatakowały mężczyznę w pociągu i dotkliwie go pogryzły. Co na to PKP? "Trwa postępowanie wyjaśniające, wobec konduktora" - mówi nam rzeczniczka PKP Intercity. Publikujemy zdjęcia zrobione w pociągu. Jeśli mieliście podobne problemy - piszcie do nas! (dziennik@dziennik.pl.
 • Jakub Karnowski
  Mam dużo praktycznego doświadczenia. Proszę pamiętać, że podczas protestów przed resortem finansów odbierałem kozę od Andrzeja Leppera – mówi prezes PKP Jakub Karnowski
 • Strajk an kolei uderza tylko w pasażerów
  Prezes PKP SA i minister Sławomir Nowak wzywają kolejarzy, aby przełożyli strajk na inny dzień. - Apeluję, że żeby nie brali pasażerów za zakładników i nie pozostawiali ich samym sobie - prosił związkowców Nowak.  
 • Pociąg na dworcu w Poznaniu - zdjęcie iustracyjne
  Piątkowy strajk kolejarzy przesądzony. Szef związkowców potwierdził decyzję po spotkaniu Rady Nadzorczej PKP SA z ministrem transportu.
 • Niecenzuralne słowa niczym "z ulicy Brzeskiej w Warszawie" wyeliminowały negocjatora PKP z rozmów ze związkowcami. Krzysztof Mamiński zrezygnował z pracy po tym, jak został obrzucony obelgami przez kolejarzy - tak twierdzi szef spółki PKP SA Jakub Karnowski.
 • Zasypane śniegiem tory
  PKP zdecydowały, że trzeba zamknąć aż 10 procent wszystkich polskich linii kolejowych. Zdaniem spółki ma to ściąć koszty i zapewnić miliony złotych oszczędności. Były członek zarządu PKP ma jednak nadzieję, że decyzję tę podjęto rozsądnie i skonsultowano ją.
 • Pociąg wjeżdżający na stację kolejową
  Od 3 marca we wszystkich pociągach TLK będą obowiązkowe miejscówki w drugiej klasie.
 • Tory kolejowe
  Wielkie zmiany w PKP Intercity. Już nie będzie osobnych kartoników z miejscówką. Teraz, kupując bilet, na jednym blankiecie będą dane przejazdu, jak i numer miejsca. Spółka zapewnia też, że nie ma mowy o żadnych podwyżkach cen.
 • Demonstracja związkowców z "Solidarności"
  Kolej płaci co roku 25 mln złotych na utrzymanie związków zawodowych. A te protestują, blokując tory.
 • Maszynista został dyscyplinarnie zwolniony, po tym jak zarząd spółki zarzucił mu fałszowanie kart pracy i poświadczenie nieprawdy. Pracę straciły jeszcze trzy osoby - dwóch maszynistów i dyżurny ruchu. Dwie kolejne zostały zawieszone.
 • Pendolino
  Intercity zapłaciło prawie 1,3 mld zł, ale nie ma prawa wejść do pociągów.
 • Wagony kolejowe PKP stojące na bocznicy
  PKP Intercity oszczędzało na remontach lokomotyw i wagonów. – Latem ich zabraknie – alarmują eksperci.